Tényi István filmművész Hetedíziglen című filmjét nézhették meg a diákok a Grassalkovich Antal Baptista Szakgimnázium, Szakközépiskola, Szakiskola és Felnőttek Általános Iskolájában pénteken. A film olyan árvákról szól, akiknek a szülei az 1956-os forradalom és szabadságharc idején meghaltak vagy hosszú ideig fogságban voltak. Tényi István elmesélte, hogy személyes érintettsége miatt már több alkalommal feldolgozta az 56-os eseményeket. Ebben a filmjében a megszólaló hölgyek mindegyike munkásemberek gyermekei, akik a forradalom miatt nehéz körülmények között, csonka családban nőttek fel. A mű rávilágít arra, hogy az édesapa hiánya miatt a lányok szeretetről alkotott képe eltorzult, így legtöbbjük a későbbiekben sem tudott társas kapcsolatokat kialakítani, ezért egyedül próbálták megoldani a mindennapi gondokat. – Érdekes dolog, hogy a kokárda viselésének köszönhetően a fiatalabb generáció jobban érti és ismeri az 1848-49-es eseményeket. Szerencsére azonban a nagyszülők már mernek nyíltan beszélni az 56-os eseményekről, ezáltal teljesen hiteles képet kapnak az akkori hétköznapokról – fogalmazott a filmrendező.
Szűk Balázs pedagógus szerint, az hogy a diákok megoszthatták a forradalommal kapcsolatos gondolataikat a vendéggel, sokkal kíváncsibbá tette őket.
A nap folyamán ankét keretén belül Tényi István saját történetei alapján mutatta be a diákoknak a forradalom időszakát, ezt követően az intézmény tanulói előadták ünnepi műsorukat.