Földesi-Korsós Andrea egész fiatalon került kapcsolatba a zenével, az óvodában rendszeres szereplője volt a műsoroknak, az ötös iskola honismereti osztályába bekerülve pedig minden napot énekléssel indítottak. Ének-zene tanára, Cserháti István, szorgalmazta a szüleinél, hogy zeneiskolába járhasson, így négy évig tanult hegedülni, majd komolyabban is elkezdett foglalkozni az énekléssel. Viszonylag korán megfogalmazódott benne, hogy a zene mellett gyerekeknek is szeretné átadni a tudását, éppen ezért a szolnoki művészeti gimnázium elvégzése után a Nyíregyházi Főiskolán folytatta tanulmányait Ének-zenetanár-tanító szakon. – Mi nem babáztunk a húgommal, Jucival, vagy ahogy az emberek ismerhetik Lolával, hanem azt játszottuk, hogy énekesnők vagyunk. Sokat foglalkoztam a hangjával, ekkor jöttem rá arra, hogy inkább a háttérben akarok maradni, az lesz az én utam – fogalmaz hozzátéve, hogy stúdiófelvételek előtt húga mindig kikéri tanácsát, és nagyon sokat dolgoznak együtt.

Nyolc éven keresztül tanított a Kodályban, ahol sok fellépése volt a gyerekekkel, városi rendezvényeken rendszeresen szerepeltek az intézmény kórusai, illetve minden évben nagyszabású karácsonyi műsort állított össze a diákoknak. Formabontó módon, hogy vidámságot csempésszen az előadásokba, az ének mellé koreográfiákat is kitalált. – Így született meg a Dalvarázs ötlete, ami Hatvanban és a környéken is egyedülálló. Kezdetben a kodályosokból, és egy pár magántanulómból állítottam össze egy kisebb csapatot. A célom az volt, hogy a cukiság mellett sugározzon rólunk a szakmaiság, a profizmus is. Elkezdtünk koreográfussal dolgozni, először Sánta Csillával, majd Pál-Huszár Beatrix sokáig segítette a munkánkat, és Lola is rendszeresen becsatlakozott hozzánk, korrepetitorunk Fehér Andrea mellett. Ők járultak hozzá, hogy kialakuljon a színpadi megjelenés és az előadásmód – eleveníti fel a kezdeteket.

A kezdetkor nem számított arra, hogy ekkora sikere lesz a gyerekkórusnak. Jelenleg 37 taggal működnek, egészen a legkisebb korosztálytól az idősebbekig. A legrégebbi tagjuk a 19 éves Bajusz Nóra, és a 14 éves Palásti Kitti, akik közel 8 éve énekelnek a Dalvarázsban. Nem csak hatvaniakból áll a kar, környező településekről, így például Aszódról, Herédről, Petőfibányáról, és Rózsaszetmártonról is járnak a szombati próbákra. Eleinte 3-4 fix szólista volt, mostanra azonban a csapat kilencven százalékára akármikor rábízná a szóló részeket. – A gyerekek azonban nem csak zeneileg fejlődnek nálunk, a közösség is sokat tanít a fiataloknak. A tagok között jó viszony alakult ki, és sok új barátság is szövődött, amit mindig lelkesedéssel figyelek – részletezi.

Profizmusukat mi sem bizonyítja jobban, mint a számtalan televíziós szereplés, de több hazai előadóval is álltak már egy színpadon. Énekeltek egyebek mellett Lolával, Zoltán Erikával, Takács Nikolasszal, Kozma Orsival, Singh Vikivel, Pál Dénessel, Wolf Katival, Nagy Bogival. De Dobó Kata, „El a kezekkel a papámtól” című filmjének egyik betétdalát is ők énekelték fel. Mindezek mellett a Treff 50. jubileumi koncertjén is közreműködtek, és a Hatvani Szimfonikusok Újévi Hangversenyén is többször feltűntek. – Sokat készültünk erre a koncertre, jó volt a közös munka. Nagyon izgalmas a gyerekeknek egy telt házas csarnokban a közönség elé állni. Akkor volt egy új kislányunk, Léna, aki bizony annyira izgult, hogy azt mondta nem jön fel velünk. Végül két dal eléneklése után felbátorodott annyira, hogy becsatlakozott, azóta annyira belejött, hogy szívesen énekel szólót is – fogalmaz.

Földesi-Korsós Andrea azt mondja, nincsenek tökéletes előadások, de pont ez teszi azokat egyedivé. Volt, hogy táncolás közben lerepült valakiről a cipő, ami a polgármester úr előtt landolt, ezen a bakin persze mindenki jót nevetett. Sőt, az is előfordult már, hogy egy komplett versszakot kifelejtettek a gyerekek előadás közben, de annyira összeszokott csapat az övék, hogy szempillantásból is tudják mit kell tenniük. A kórust többször díjazták már, elnyerték a Heves Megyéért kitüntetést, és hatvan város polgármesterének díszoklevelét is átvehették.

Büszkén emlegeti azokat az egykori tagokat is, akik továbbra is a zene világában tevékenykednek, érdeklődve követi nyomon sorsukat. – Ádám Boti például a Pinkers zenekar frontembere és a Dalba is bekerült a banda, de többen vannak, akik a háttérben neves előadók mögött vokáloznak, színházi szerepekben tűnnek fel, de akad olyan is, aki a táncban jeleskedik – foglalja össze.

A Dalvarázs Show Kórus idén ünnepli fennállásának tizedik évfordulóját, ebből az alkalomból egy nagyszabású jubileumi koncertre készülnek. Az október 5-i gálára gőzerővel megy a felkészülés, rengeteg új dalt, és Töreki Vivien koreográfus által megálmodott táncot tanulnak, természetesen több meglepetéssel is készülnek a közönségnek. A gyerekek gyerekekért énekelnek majd, ugyanis jótékony céllal rendezik meg az eseményt, a befolyt összeggel rászoruló gyerekeket fognak támogatni. Földesi-Korsós Andrea szerint sikerük titka főként lelkesedésükben rejlik, de az egymás iránt érzett kölcsönös szeretet és tisztelet, valamint a zene iránti alázat az, ami igazán összekovácsolja a Dalvarázs csapatát.

Fotó: Albert Péter