Február első felében szervezte a Magyar Rákellenes Liga Hatvani Alapszervezete a rákellenes világnaphoz kapcsolódó rendezvényét. Az eseményre több vendéget hívtak, akik ismeretterjesztő előadásokat tartottak. Itt volt például Fürné Mosoni Anita az Emberi Méltóságért, a Hospice Osztály Betegeiért alapítvány kuratóriumi elnöke, akik akkor a hospice ellátásról tartott beszédet.
A szakember a Hatvan TV Kommentár című műsorába is elfogadta meghívásunkat. A beszélgetésen kiemelte, hogy a hospice ellátás 2004 óta államilag finanszírozott, és Egerben, a Markhot Ferenc Oktatókorházban elsők között alakult hospice osztály. Mint fogalmazott, az ellátás célja nem a gyógyítás, hanem a rosszindulatú daganatos betegek méltóságteljes életvégi gondozása. –Elsősorban az életük utolsó szakaszában járó daganatos betegeket fogadjuk. Intézményünkben már nem zajlanak kivizsgálások vagy aktív terápiák; a fő célunk az, hogy a páciensek testi és lelki jólétét támogassuk. Emellett arra is törekszünk, hogy bevonjuk őket a közösségi életbe, mert hisszük, hogy az emberi méltóság megőrzéséhez elengedhetetlen, hogy a lehető legjobb állapotban élhessék meg ezt az időszakot – részletezte Fürné Mosoni Anita.
A 25 ágyas osztályon a betegeket dietetikus, gyógytornász, mentálhigiénés szakemberek és terápiás kutyák is segítik. Az alapítvány egyik legfontosabb feladata, hogy támogatást nyújtson a betegek komfortorientált ellátásához. Számos kezdeményezés valósult már meg adományokból és pályázatokból, például egy kerti pavilon. Az osztály egyik különlegessége, hogy egy kerthelyiséget is kialakítottak, ahol az ágyban fekvő betegek is a szabad levegőn lehetnek szeretteikkel. Az osztály ugyanis a hozzátartozóknak is nyugodt, támogató környezetet biztosít, hiszen a betegek szeretteinek sem könnyű feldolgozni az elmúlást.
Az alapítvány munkáját számos önkéntes is segíti, akiket sárga angyaloknak neveznek. Az ő elkötelezett munkájuk, valamint a támogatók segítsége nélkülözhetetlen ahhoz, hogy az egri hospice osztály továbbra is magas színvonalon működhessen.
Fürné Mosoni Anita hangsúlyozta: szeretnék megváltoztatni a társadalom hospice-szal kapcsolatos gondolkodását. Fontos, hogy az emberek ne negatívan tekintsenek erre az ellátásra, hanem felismerjék, hogy a méltó életvégi gondoskodás ugyanolyan jelentőséggel bír, mint születésnél egy szülőszoba.