Második évben indult a Hatvani Úszó Klub Sportegyesület 2019. 05. 03-án a Nyílt Medencés Hosszútávúszó Országos Bajnokságon, amelynek ismét Békéscsaba adott otthont. 1500m és 3000m-es távokon állhattak rajtkőre a versenyzők. Nem éppen ideális időjárási viszonyok között, esőben, szélben, napsütésben, valamint nyitott medencében úszhatták az úszók a hosszakat.
3000 méteren Soós Gabriella a 12-13 éves lányoknál fiatalabb korú úszóként 2. helyezést ért el 36:33,34 időeredménnyel.
Ezzel a versenyző máris pontszerzéshez juttatta az országos ranglistán a hatvani egyesületet.
Egyéni csúcsokat és remek teljesítményt nyújtott 3000 méteren Fillér Adél, Sztruhár Gréta, Gyetvai Patrícia, valamint 1500 méteren Nagy Levente versenyző
2019.05.17 -18 között a Miskolci Sportiskola Nonprofit Közhasznú Kft. a B.-A.-Z. Megyei Úszó Szövetséggel közösen rendezte meg a Zsongó Lillafüred Kupa úszóversenyét a miskolci Kemény Dénes Városi Sportuszodában.
A verseny célja versenyzési lehetőség biztosítása a megadott korosztályok számára, a felkészülés felmérésének biztosítása, nevezési szintidők szerzésének lehetősége a korosztályos bajnokságokra, sportbaráti kapcsolatok erősítése volt.
A Hatvani Úszóklub Sportegyesület versenyzői Garádi Géza és Imre Zoltán remek felkészítő munkájának köszönhetően számos dobogós és dobogó közeli helyezéseket értek el:
- Császár Csanád: 100m hát aranyérem, 50m hát aranyérem, 200m hát aranyérem, 400m gyors 4. helyezés
- Detre Márk: 100m gyors 4. helyezés, 50m gyors 6. helyezés
- Farkas Ádám: 100m gyors 5. helyezés, 50m hát 5. helyezés, 50m gyors 4. helyezés, 50m mell 6. helyezés, 100m hát 6. helyezés
- Fillér Adél: 200m pille aranyérem, 100m mell 5. helyezés, 100m hát 5. helyezés
- Fillér Bálint: 200m hát 6. helyezés
- Fodor Gábor: 100m hát bronzérem, 50m hát bronzérem, 50m gyors bronzérem, 100m gyors 4. helyezés
- Freili Géza: 100m mell 6. helyezés
- Fülöp Ádám: 400m gyors 6. helyezés
- Gyetvai Máté: 50m mell 5. helyezés, 50m gyors 6. helyezés
- Gyetvai Patrícia: 50m gyors bronzérem
- Hintz Janka: 100m mell ezüstérem, 50m mell ezüstérem, 400m gyors 4. helyezés, 200m mell 5. helyezés
- Horkai Lilla: 100m gyors aranyérem, 50m hát aranyérem, 100m mell ezüstérem, 100m pille ezüstérem, 100m hát bronzérem, 50m gyors 4. helyezés, 200m hát 4. helyezés, 200m gyors 5. helyezés
- Józsa Barnabás: 50m mell 3. helyezés, 50m hát bronzérem, 100m mell 5. helyezés, 50m pille 5. helyezés, 400m gyors 6. helyezés, 200m mell 6. helyezés
- Kári Eszter: 100m hát aranyérem, 200m hát ezüstérem, 50m hát ezüstérem, 100m gyors 4. helyezés, 400m gyors 5. helyezés
- Nagy Levente: 100 m hát aranyérem, 100m gyors ezüstérem, 100m pille ezüstérem
- Nagy Lili: 100m pille aranyérem, 50m pille aranyérem, 50m hát aranyérem, 100m gyors ezüstérem, 100m hát ezüstérem, 50m gyors ezüstérem, 200m gyors bronzérem
- Orbán Anna: 100m pille ezüstérem, 50m pille bronzérem, 50m hát 4. helyezés, 100m hát 6. helyezés
- Papp Benett: 100m gyors aranyérem, 100m mell aranyérem, 100m pille aranyérem, 200m gyors aranyérem, 50m gyors aranyérem, 50m hát aranyérem, 100m hát ezüstérem
- Pelyvás Tímea: 400m gyors 4. helyezés, 100m hát 5. helyezés, 50m gyors 6. helyezés, 50m hát 6. helyezés
- Soós Gabriella: 100 m gyors aranyérem, 100m hát aranyérem, 100m pille aranyérem, 200m gyors aranyérem, 50m pille aranyérem, 50m gyors aranyérem, 50m mell aranyérem, 100m mell bronzérem
- Sztruhár Gréta: 50m pille ezüstérem, 100m hát bronzérem, 50m gyors 6. helyezés
- Sztruhár Petra: 100m gyors ezüstérem, 100m pille ezüstérem, 200m gyors ezüstérem, 100m hát 4. helyezés, 50m pille 5. helyezés, 50m hát 6. helyezés
- Tóth Bendegúz: 100m mell bronzérem, 100m pille bronzérem, 50m gyors bronzérem, 50m hát ezüstérem, 100m gyors 4. helyezés, 50m mell 4. helyezés, 50m pille 5. helyezés
- Urbán Anna: 100m hát ezüstérem
4*50 m leány gyorsváltó aranyérmet szerzett! A váltó tagjai: Soós Gabriella, Fillér Adél, Gyetvai Patrícia, Urbán Anna.