A tavaszi szezon első bajnoki mérkőzését hazai pályán játszotta az OKTAT60 Hatvani KSZSE. Az eredmény pedig önmagáért beszél, hiszen a lányokhoz hasonlóan 13 gólos győzelmet arattak a Kisvárda KC ellen. Az ellenfél, egy komoly csapat, jól képzettek, benne volt a lehetőség, hogy meglepetést okoznak a hatvaniaknak.  Erre minden esély meg is volt, mivel az első félidőben szoros volt a mérkőzés, még vezettek is. A hatvaniak eleinte eléggé nehezen tudták rendezni a soraikat, elmaradtak a bravúrok, nem voltak elég pontosak és időnként a védekezés is döcögött. Az első félidő végére azonban, ha kínkeservesen is, de 15-13-ra vezettek. A második félidőben azonban a srácok ráéreztek a játékra és az addig is jó kapusteljesítmény helyenként bravúrossá vált. A helyzeteket sokkal jobban tudták érvényesíteni és ennek köszönhetően egyre inkább nőtt a gólkülönbség a két csapat között. OKTAT60 HATVANI KSZSE – KISVÁRDAI KC 35:22

Ezen a meccsen két új játékos is a pályára lépett. Igó Ádám és Hasilló Norbert, két fiatal, nagyon tehetséges játékos. Bárány Zsolt edző szerint nagyon sok munka van még előttük, de nyilvánvalóan jól beilleszkedtek a csapatba. Reményei szerint hasznos tagjai tudnak lenni a csapatnak. A következő mérkőzésüket vasárnap 17 órakor NYÍRBÁTORI SC ellen játsszák, idegenben.

A Floor Trend Hatvani KSZSE csapata tavaly év végén nagyarányú győzelemmel zárta az őszi szezont. Utolsó bajnoki mérkőzésükön idegenben Domony csapatát verték meg. Most hétvégén hazai pályán Kókát fogadták. A cél pedig ugyanaz volt: győzni kellett. A lányok mindent meg is tettek ezért és végül magabiztosan irányították végig a mérkőzést, olyan is volt, hogy 17 góllal vezettek. Végül 38:25-re nyertek. A csapat legközelebb szombaton áll pályára, akkor Örkénybe utaznak, ahol terveik szerint az  In. ÖR. KC II-t fogják legyőzni.

Kép: hatvanikszse.hu