A beporzókról tanultak a Százszorszép óvodából érkező gyermekek a vadászati múzeumban. Ugyanis március 10. a beporzók napja, aminek lényege, hogy felhívják a figyelmet arra, mennyire fontos szerepet töltenek be ezek az állatok a földi élet fenntartásában. Növényvilágunk nagyrésze rászorul a rovarokra, tevékenységük nélkülözhetetlen az életünk szempontjából. Elsősorban méhek, de lepkék, legyek, bogarak, darazsak, poloskák és más rovarok is részt vesznek a beporzásban. A gyerekek ki is próbálthatták egy játékos feladatban, milyen összetett munka a beporzás. Emellett pedig nagyon sok mindent megtudtak a beporzókról. Soós Mihály például gond nélkül fel tudja sorolni, mik azok az állatok, amiket beporzóknak nevezünk, Fruzsina pedig arról beszélt, hogy nagyon kell rájuk vigyázni, nem szabad őket bántani és ha tehetjük, építsünk nekik házakat. Pilisi Péter szerint a legérdekesebb, hogy egy denevér is képes résztvenni a beporzás folyamatában.
A foglalkozáson arról is szó volt, hogy mi az, amit a hétköznapokban tehetünk a beporzók védelméért. Pál-Huszár Beatrix múzeumpedagógus elmondta: már azzal is sokat segíthetünk ha ültetünk beporzóbarát növényeket a kertbe és ezeket nem háborgatjuk, de telepíthetünk rovarhotelt is, ahol meg tudnak bújni ezek az állatok.
A rovarok száma nagymértékben csökkent az eltelt évtizedekben. Ennek egyik legfőbb oka a nagyüzemi mezőgazdaság, mellyel eltűntek az állatok élőhelyei, de ide tartozik még a túlzott vegyszerhasználat is.