Megtelt a lelátó tegnap a Kodály tornatermében. A Karácsony Kupa utolsó napján a legjobb nyolc csapat szállt versenybe a kupáért. Két négyes csoportból került ki az a négy csapat, aki harcba szállhatott a kupáért. A bronzmérkőzésen a Fortuna a Rabellel játszott, ám a tavalyi győztesek 0:2 arányban alulmaradtak, így idén lecsúsztak a dobogóról. A döntőt a VAMAV és a Kex Autósiskola vívta egymással. Az első félidő végéig egyik csapatnak sem sikerült gólt lőni. Ezzel szemben az utolsó 15 perc gólzáporos volt, 5 gól is született. A VAMAV a második félidő harmadik percében kapuba talált, és ezt követően is sikerült még egyet rúgnia. A Kex Autósiskola egy hetessel szépített ugyan, ez azonban nem volt elég a győzelemhez, 4:1-re a VAMAV bizonyult jobbnak és ők vihették haza a győztesnek járó kupát.

Gergely Péter két éve csatlakozott a VAMAV-hoz. A játékos szerint a csapatszellem és a barátság az, ami miatt fel tudtak állni idén a dobogó legfelső fokára.

– Már 37 alkalommal rendezték meg a városban a Karácsony Kupát. A számok is jól mutatják, hogy a hatvaniak és a környékbeliek szeretik megmérettetni magukat. A jövőben szeretnénk, ha ez a torna még nagyobb népszerűségnek örvendene. Terveink szerint 2018-ban már a Sportcsarnokban rendezhetik meg az eseményt – fogalmazott Horváth Richárd polgármester.

Ofella Zoltán, a kupa szervezője elmondta, hogy idén is nagy lelkesedést látott a csapatokon, igazán kitartóan küzdöttek a győzelemért.

A hagyományokhoz híven a döntő mérkőzések előtt az utánpótláscsapatok is pályára léptek. A Góliát a Szent István Általános Iskolával játszott, amelyből az utóbbiak bizonyultak jobbnak.