-Végre jól játszottunk, kivéve az első 2 és az utolsó 3 perccet. Az első két percet leszámítva folyamatosan nőtt a különbség, bár minden negyedben voltak üresjárataink is. Mindkét csapatra jellemző volt a 6-8 elrontott indítás. Azonban a 3. perctől kezdve jól mentünk át védekezésből támadásba és zsinórban tudtunk rendezetlen védelem ellen gyors támadásokat ziccerrel befejezni. Ez a modern kosárlabda. Többször előfordult, hogy lazán védekeztünk nem álltunk elég közel ezért az elején és a legvégén több könnyű kosarat engedtünk az ellenfélnek. Több esetben rosszul indítottunk, erős labda kell és pontos, inkább legyen hosszú, mert akkor nem tudnak megkontrázni. Végre megvalósítottuk az edzéseken gyakorolt figurák némelyikét és a jó védekezésből indulva az előzetes taktika szerinti gyors indításaink is ültek többségében, ebben a műfajban Tóth Zalán nyújtott kiemelkedőt és látványos zsákolással is jelentkezett. A 10 hárompontos kifejezetten jó, valamint több esetben gyorsan tudtuk megjáratni a labdát felállt védelem ellen és szép betörések végén szereztünk pontokat. Itt mindenképpen ki kell emelnem Jávorszki Robi teljesítményét- így értékelte az összecsapást Robotka Tamás, a hatvaniak edzője.

Pest Megyei bajnokság B csoport  10. forduló

Hatvan KK – N.B.A. (Budapest III. kerület) 90 : 65 (19-10, 24-15, 25-21, 22-19)

játékos-edző: Fényes Mihály

Az eredmény alakulása: 3. perc 2-7, 5.p. 6-10, 8.p. 13-10 13.p. 25-12,16.p. 28-14, 18.p. 36-21,

23.p. 53-25, 27.p. 61-38, 35. p. 79-50, 37. p. 87-52

Következő mérkőzés: 2016.02.10. szerda 20:00 Hatvan KK – Monor Old