Tipikus idény eleji formát mutatott mindkét csapat, sok volt a technikai jellegű hiba, eladott labda, lejáró támadóidő. – Nagyon szenvedősre sikeredett ez a mérkőzés, főként támadásban. Ami örömmel töltött el, hogy a második félidőben jóval jobban védekeztünk, és a dobott pontjaink is emelkedtek – így összegzett Robotka Tamás, a hatvaniak játékos-edzője. Külön nem értékelt senkit Robotka, de azt megjegyezte, hogy a vendégeknél 2 játékos vitte a hátán a csapatot, ezzel szemben a hatvaniaknál jobban megoszlott a játék. Kiss János 20 pontja mégis kiemelkedő a mezőnyben. – Összességében minden jó, ha a végén nekünk jár a piros jegyzőkönyv, hogy egy klasszikust idézzek: „a kosárlabda egyszerű játék, egy ponttal többet kell szerezni, mint az ellenfél” – tette hozzá a Hatvan KK edzője.

Pest megyei bajnokság B csoport 1. forduló

1. 11. 09. szerda 20:00 Hatvan, Kodály Zoltán Ált. Isk.

10 néző

Hatvan KK – Hernád SE 56 : 54 (13-18, 11-16, 14-7, 18-13)

Vezette: Belák Zoltán, Dr Kovács András

Hatvan: Kiss Bence 6, Mészáros 6, Kurucz, KISS János 20/9, Birtalan

cs.: Csollák 7, Szekeres, JÁVORSZKI 12/6, Robotka5/3

játékos-edző: Robotka Tamás

Hernád SE: DOBROSSY 19/3, Árva 3/3, FARKAS 15/3, Kongrácz 8, Tóth Á. 6/6

cs.: Pirvuta 3/3, Miklósi, Taics

Az eredmény alakulása: 2. perc 2-8, 5.p. 7-16, 7.p. 11-16, 12.p. 15-21, 17.p. 20-29, 22.p. 26-36,

28.p. 37-36, 29.p. 39-39, 32.p. 41-41, 33.p. 41-45, 36.p. 47-45, 37.p. 47-49,

38.p. 53-49, 39.p. 53-53

Kipontozódott: Dobrossy 25. perc, illetve Kiss János 38. perc