Felkészülési sorozatának fontos állomásaként hatvani úszóink múlt hónapban Székesfehérvárra utaztak egy kétnapos, maratoni hosszúságú úszóversenyre. A 32 fős csapat Garádi Géza és Imre Zoltán vezetésével remek teljesítményt nyújtott. Éremdíjazáson kívül úszták a legtöbb futamot a versenyzők, így az óra legyőzése volt a legfontosabb feladat a tökéletes technikai úszáson kívül.

Hintz Janka aranyérmet szerzett 50 m mellen, 100 m mellen ezüstérmes lett; Nagy Levente 100 m háton léphetett a dobogó első fokára; Tóth Bendegúz 200 m pillangón és 200 m vegyesen bizonyult a legjobbnak; Soós Gabriella 200 m vegyesen vehetett át szintén aranyérmet.

4×100 m gyors váltóban a hatvani lánycsapat ezüstérmes lett, remekül versenyezve. A csapat tagjai: Soós Gabriella, Gyetvai Patrícia, Papp Hanna és Sztruhár Gréta. Szintén ezüstérmet szerzett Freili Géza 200 m mellen.

Papp Benett és Sztruhár Petra 50 m gyorson, Soós Gabriella 200 m pillangón, Császár Csanád 100 m háton, Nagy Levente 200 m vegyesen, Detre Márk 400 m gyorson 4. helyezést ért el, Hintz Petra 50 m gyorson, Sztruhár Gréta 200 m pillangón, Györe Ádám 200 m mellen  5. helyezett lett.

Fotó: Albert Péter