Az FC Hatvan már a kezdés után megpróbálta elérni, hogy a találkozó végén 20 pont legyen a két csapat között, de Kész lövése elakad egy védőn. A 38. percben Simon tör előre, Ácshoz passzol, Ács befelé cselez, majd ballal pontosan kilövi a hosszú sarkot. Ezzel a félidő végére az FC Hatvan megszerzi a vezetést az eddig masszívan védekező Maklár ellen. A második félidőben az FC Hatvan, gyors rövid passzos játékával felőrölte ellenfelét és az első húsz percben eldöntötte a találkozót. Először az 53. percben Simon kap remek labdát Ácstól, kapura tör és jobb külsővel perdít a hálóba. 2 : 0.

Két perc múlva Szabó indítja Karácsonyt, Karácsony két védő közt Czibolyát játssza meg, aki ballal belövi a harmadik hatvani gólt. 65. percben Ács Simonnal játszik össze, majd Ács pontosan indítja a felfutó Készt, aki higgadtan helyezi a hálóba a negyedik hatvani gólt. A 83. percben 20 méterről Ács lő a jobb sarokba védhetetlenül és beállítja az 5 : 0-ás végeredményt.

Szombaton Andornaktályán játszik bajnokit a csapat.