Messze vannak szezon eleji formájuktól a férfi kézilabdások. Két erős győzelmüket követően nem nyújtják a tőlük elvártat. A hatvaniak az első félidő során már rengeteg ziccert hagytak kihasználatlanul, ami mellé társultak az újra előjövő védekezésbeli problémák. Ezeknek köszönhetően a saját helyzeteit kihasználó ellenfél átvette a mérkőzés irányítását, és az első félidő végére 1 gólos vezetést harcolt ki magának. A félidei eredmény 15:14.

A második félidőben a hatvani gárda kapkodni kezdett, túl korán próbálták a támadásaikat befejezni, melynek köszönhetőn biztos helyzeteket is kihasználatlanul hagytak. A Rév csapata ezt megérezve, és a hibáikat kihasználva megszerezte a győzelmet és az ezzel járó két pontot is. A végeredmény 32:27. Mindemellett pedig Mészáros Péter kapus is lesérült, ő most orvosi vizsgálatokon vesz részt, azt követően döntenek róla, mikor csatlakozhat a csapathoz.

Horváth Roland, a hatvaniak balszélsője szerint, a nagy bizonyítási vágy rányomta bélyegét a teljesítményükre. – Előzőleg is egy nagyon küzdelmes mérkőzésre számítottunk, ez sokszor támadásban rá is nyomta a bélyegét a teljesítményünkre. Mindenki nagyon akart, de sajnos védekezésben nem jöttek össze a dolgok és ehhez hozzájárultak a kiállítások, a ziccerek kihasználatlanul hagyása, valamint meg nem értett szituációkban a nem a mi javunkra ítélt esetek. Nincs mit tennünk csak előre nézni és menni tovább, próbáljuk ezt csapatként kijavítani – fogalmazott.

Kedves László vezetőedző elmondása alapján, az ellenfél jobban ki tudta használni a helyzeteit. – Az első félidőben négy ziccert hagytunk ki, csak a szélekről. A második félidőben aztán kapkodtunk, gyorsan elvállaltuk a helyzeteinket, amiket nem lett volna szabad. Ezen felül maradt még jó néhány helyzet kihasználatlanul. Védekezésben ismét elkövettünk jó néhány amatőr hibát, amiket edzéseken végre tudunk hajtani, de itt a mérkőzésen pont az ellenkezőjét tettük – fejtette ki.

A hatvaniakra most egy hét pihenő vár, legközelebb Budakalász ellen lépnek pályára.