Hétfőn tartották az első szeretetnyelvről szóló előadást. A rengeteg érdeklődő megtöltötte a városi könyvtár termét. A Gary Chapman-féle öt szeretetnyelvről szóló előadások tekinthetőek egy tanfolyamnak is. Egy olyan nyelvtanfolyamnak, amely – odafigyeléssel – azonnal alkalmazható. Az előadásokat Cserbik János pedagógus és lelkész tartja, aki hangsúlyt fektet a mindenkor alkalmazható módszerekre. – Ez nem csak egy előadás, ahol prédikálok, ez egy interaktív, feladatokkal teli program, amit elsajátítva az ember személyisége is fejlődhet – mondta az előadó. – Amikor az ember jól érzi magát a bőrében, azt jelenti „adok-kapok” viszonyok vannak körülötte – kezdte előadását Cserbik János. Elmondása szerint, az embereknek egész élete során – munkában, párkapcsolatban, szülő-gyerek kapcsolatban – mérlegelnie kell, azt követően döntéseket hoznia, amelyekről csak később derülnek ki, jók-e vagy sem. Ehhez ad segítséget az öt szeretetnyelv, hogy megértsük a másik álláspontját, szavainak, cselekedeteinek miértjét, hogy tudjuk kezelni és megérteni az embereket, megismerni milyen testi-lelki igényei vannak a minket körülvevőknek.

Az első alkalommal a lelkész kitért a szeretet hallható kifejezéseire, amely magába foglalja a dicséretet, a bátorítást és az elismerő szavakat is. Ezeket többféleképpen és módon kinyilváníthatjuk. Mindenkinek másra van igénye, eltérőek a szükségleteink. Ez az, amit el lehet sajátítani ezzel a programmal. A „nyelvtanfolyamok” minden hétfőn feladatlappal végződnek, ahol a látogató saját maga fejlődését is felmérheti. A kérdések az aznapi leckéből vannak összeállítva, amelyekre nincs feltétlen jó vagy rossz válasz, inkább az önfejlődéssel kapcsolatosak. Tétje nincs, nem jár érte érdemjegy sem, de a leglelkiismeretesebb kitöltők között Chapman híres írásait is kisorsolják a program végén.

Jövő héten hétfőn a szeretetnyelv második pontjával folytatódik az előadássorozat, ahol „A készséges szeretet” területéről ad iránymutatást Cserbik János.

 

Fotó: H. Szabó Sándor