Jól indult a Kazincbarcika elleni mérkőzés, hiszen az első lehetőség a hatvaniak előtt adódott, de egy baloldali beadást Szabó Roland a jobb sarok mellé lőtt. A félidő közepén egyre inkább átvette az irányítást a hazai csapat, először a 21. percben Faggyas Milán 20 méteres szabadrúgása ment centikkel mellé, majd a 31. percben pedig jött a barcikai gól is. Ehhez a védelem hibája is kellett: Purzsa vett le egy labdát a saját 16-osán belül, de ahelyett, hogy felszabadított volna, cselezni kezdett és elvesztette a labdát, amelyet Süttő Attila a hálóba bombázott (1–0). A játékrész további hazai lehetőségekkel ért véget, előbb Bene Attila fejelt a kapufára, majd Faggyas lőtt egy kényszerítő után mellé.

A szünet után rögtön egyenlíthettek volna a hatvaniak, hiszen a csereként beálló Ács Ádám szlalomozott végig a hazai térfélen, de lövése pillanatában egy buckán felpattant a labda, amely így jócskán a kapu felett szállt el. Az 55. percben Farkas János és Karácsony elesett, a bíró tizenegyest ítélt, amelyet a sértett a bal alsó sarokba gurított (2–0). Nyolc perccel később Farkas indult meg a saját térfeléről a kapu felé, és már-már úgy tűnt, hogy az őt üldöző Karácsony eléri és szerelni tudja, de a védő elcsúszott, így a hazai csatár lerázta őt. Végül a tisztán érkező Faggyashoz passzolt, aki az üres kapuba lőtt (3–0). A 73. percben összejött a szépítés, Karácsony jobboldali szögletét Tóth Máté közvetlen közelről fejelte a hálóba (3–1). A hajrában mindkét csapatnak voltak további gólszerzési lehetőségei, a hazaiaknál Farkas növelhette volna góljai számát, míg a hatvaniaknál Németh Szabolcs került kétszer is ziccerbe, de lövését mindkét alkalommal hárította Somodi, így maradt a 3–1-es végeredmény.  – Az első félidőben megilletődötten futballoztunk. A szünet után szerkezetet váltottunk és feljavult a teljesítményünk, de az egyéni hibák végül megpecsételték a sorsunkat. Reális az eredmény, a Barcika ennyivel jobb volt – értékelte a mérkőzést Varga Attila edző.