A negyedévszázados testvérvárosi kapcsolatuk alkalmából kapott meghívást Hatvan, hogy a holland településen ünnepeljék az évfordulót. A sokféle programon belül, többek között a települések kosarasai is összecsaptak egy baráti mérkőzés keretében. A meccs június 9-én volt, ahol 50 néző jelent meg. A hatvani edző szerint, bár a végeredmény nem azt mutatja, de a magyarok megnyerték a lepattanó csatát. – Sajnálatos módon, a támadásban kihagytunk tizenegyes és több helyzetet is. Több közeli és triplakísérlet is kínálkozott, amellyel nem éltek a hatvaniak – részletezte Robotka Tamás. Ugyanakkor kiemelte, emellett nagyon jól védekeztünk és zártunk vissza. Következésképp, indításgólokat sem kapott a vendégcsapat. Azt is elmondta, az ellenfél csapatában négy játékos is a NBI/B-nek megfelelő holland másodosztályban játszik, tehát a megyei csapat eredménye jó teljesítménynek számít összességében.

A mérkőzés után a csarnok feletti klubházban jó hangulatú baráti beszélgetések és helyi játékok során ápolták tovább a sportbarátságot a csapatok tagjai. Az estét hatvani lányok énekei zárták.

A mérkőzés részletei:

2017. 06. 09. Péntek 20:00 Maassluis

50 néző

Green Eagles Oud JJ – Hatvan KK 61 : 56 (16-13, 21-11, 10-12, 14-20)

játékos-edző: Robotka Tamás

Az eredmény alakulása: 3. perc 4-3, 5.p. 6-6, 8.p. 13-13, 13.p. 23-22, 17.p. 29-24, 19.p.35-24

22.p. 38-29, 25.p. 38-32, 28.p. 45-36, 33. p. 55-39, 36. p. 57-49, 38.p. 61-53

Büntetők: Kurucz G. 4/1, Mészáros 8/3, Kiss B. 2/1, Birtalan 2/-, szum: 16/5=31%

Hazaiak: 8/4=50%

Faultarány: 14 : 10