„Gyerekként agyrázkódást kaptam, ez is hozzájárulhatott, hogy elkezdtem írni” – így indult Varró Dani pályafutása, és a humorral teli szerda este is a Grassalkovich Művelődési Házban. Közönségtalálkozót szerveztek, illetve az író Mi lett hova? című legújabb könyvéről beszéltek. A költő elmondása szerint, nővére már óvodás korától verseket írt, továbbá többször hallotta az iskolában, hogy Petőfi Sándor, egy fiatal, magyar költő volt, aki írt egy elbeszélő költeményt, a János Vitézt, és ettől egy csapásra híres költő lett. Arany Jánosról ugyanezt tanulta, csak a Toldival kapcsolatban. Következésképp, úgy döntött, megírja Toldi sémájára a Nyuszika-trilógiát. És bejött. „Egy csapásra” megismerték az emberek – a húszas évei elején kiadott –  a Bögre azúr című könyvével, melyben Nyuszika, Nyuszika szerelme és Nyuszika estéje is szerepelt. Akkor járt először Hatvanban közönségtalálkozón.

Az író egyébként három gyermek édesapja, aki emiatt – elmondása szerint – sokáig a gyerekköltészet rózsaszín ködében élt. Legújabb könyve felnőtt verseket tartalmaz, melynek címe megszületésével kapcsolatban egy spontán otthoni eseményt osztott meg közönségével a költő. – Épp kerestem valamit, talán már azt sem tudtam, hogy mit, mire a feleségem megkérdezte, hogy mit tettem és hová? – meséli Varró Dániel korából fakadó feledékenységének egyik történetét. A verseskötetet Rácz Nóra illusztrálta, akivel már jól összeszokott párost alkotnak, több könyvében is kooperáltak. – Szeretem, ha vannak rajzok, ha a verseim barátságosnak tűnnek, erre pedig a rajzokat jó megoldásnak tartom – magyarázta a költő az illusztráció jelentőségét. Ezzel ellentétben, a címekre nem fektet nagy hangsúlyt. Rossz címadónak vallja magát, többször a konkrét műfaj szerepel benne. – Angol szakos voltam, sok verset fordítottam anyanyelvünkre, gyakorta inspirált a brit költészet. Úgy véli, a magyar költőktől elvárás, hogy melankolikus verseket írjanak, holott az angoloknál teljesen elfogadott dolog, sőt mi több hagyománya van a humoros megközelítésnek. Az egyedisége miatt történt, hogy a Széchenyi István Római Katolikus Gimnázium és Szakgimnázium szóbeli tételek között szerepelt Varró Dániel.  Az ötlet a végzősök magyartanárától ered, aki az író egyik versébe szeretett bele, azóta pedig követi munkásságait. A diákokkal egyeztetve, közösen döntöttek a kortárs költőnél. Varró Dani minderre úgy reflektált, megtisztelő, de ő maga sem tudna ötösre érettségizni a saját verseiből. Elfordult már, hogy olyan verselemzést olvasott saját verséhez, amelyen még ő is meglepődött – részletezte.

A közönség a versíró szájából hallhatott új könyvéből néhány verset, mellyel a mindennapok apró örömeit és dilemmáit közelítette meg a szokásos Varró Dani stílusban. Monori Zoltán, nyugalmazott művelődésszervező és Varga Zsuzsa, könyvtári dolgozó is több művet előadott az esten.

A közeljövőben megjelenik – ősszel egy rövidebb, és tavasszal egy hosszabb – két könyve is és tervben van egy paródiakötet is, ami a már megírt versek gyűjteménye lenne. Továbbá, régi tervei között szerepel, hogy egy vadnyugati póker-eposzt írjon felnőtteknek.

Az író-olvasó találkozón a Mi lett hová? című kötetet meg lehetett vásárolni, melyet a költő dedikált is az est végén.