Július első hetében Gyóni Ádám (100 méter pille, 200 méter pille), Györe Ádám (100 méter gyors, 100 méter pille, 100 méter mell, 200 méter mell, 200 méter vegyes, 400 méter vegyes) és Kocsis Dániel (100 méter gyors, 100 méter pille, 100 méter hát, 200 méter hát) a Magyar Úszószövetség által rendezett Országos Gyermek Bajnokságon vettek részt Kecskeméten. Ismét sikerült remek időeredményeket úszni és egyéni csúcsidőket megdönteni. Györe Ádám 100 méter mellen a 10. helyen végzett.

Ezt követte Miskolcon július 12-15. között a II. Országos Cápa Bajnokság, ahol a 10-12 évesek versenyeztek a legjobb eredményekért. A 86 résztvevő egyesület között a 10. helyen zártak a hatvaniak.

Soós Gabriella 100 méter gyors, 400 méter gyors és 800 méter gyors versenyszámban háromszoros Magyarország Úszóbajnoka címet nyerte el a 10 évesek korcsoportjában. Két számban 2. helyezést ért el (200 méter gyors, 200 méter vegyes), egy számban pedig 4. helyezést (100 méter hát). Soós Gabriella a 400 méter gyors időeredményéért megkapta a Cápa 10 korcsoport különdíjaként járó kupát.

Urbán Anna, Fillér Adél, Fillér Bálint, Sztruhár Gréta, Gyetvai Patrícia, Fülöp Ádám, Halmóczki Rózi, Papp Hanna összesen 29 alkalommal állt a rajtkőre egyéni csúcsokat úszva.

4×100 méter mix vegyes váltóban (Halmóczki Rózi, Tóth Bendegúz, Sztruhár Gréta, Fillér Bálint) és 4×100 méter mix gyorsváltóban (Urbán Anna, Soós Gabriella, Tóth Bendegúz, Fülöp Ádám) remekül helytállva teljesítették az úszók a feladatot annak ellenére, hogy ők voltak a legfiatalabbak a mezőnyben. Garádi Géza vezetőedző szerint ezek az eredmények messze felülmúlták a tavalyiakat, így nagyon elégedett a sportolókkal.