Az első félidő során is jó látható volt, hogy elsősorban a szigorú védekezésre összpontosított az OKTAT60 HKSZSE, ennek köszönhetően ellenfelük csupán 4 gólt tudott szerezni egy játékrész alatt. Emellett támadásaikat is rendre sikerült góllal befejezniük a hazaiaknak, így a félidei végeredmény 8:4 lett. A második félidő ugyanezzel a lendülettel folytatódott. A védekezés továbbra is stabil volt és sikeresen zárták a támadásaikat. Ám a gödöllőiek erősödtek, így a végére küzdelmes mérkőzés alakult ki, ahol 19:13-ra győztek a hatvaniak.

Vad Zsigmond szerint az eredmény is jól tükrözi, hogy elsősorban a védekezésre koncentráltak. Kedves László, a csapat vezetőedzője úgy véli, a fő erejük a csapategységben volt. Ezzel a győzelemmel a csapat maradt a bajnokság 5. helyén, de csupán 2 ponttal van lemaradva a tabellát vezető Rév TSC mögött.