Robotka Tamás játékos-edző azt mondta: tudtam, hogy bár fiatal az ellenfél, de a két magas emberük nem sokkal tűnt alacsonyabbnak Tóth Zalánnál (204 cm és 121 kg) és a tavalyi évadból tapasztalhattuk, hogy ügyesek, gyorsak, látnak a pályán, harcosak. Ugyanakkor itthon elvárható volt tőlünk a győzelem. Ám finoman szólva sem játszottunk jól. Egy passz után rádobott labdák (ez azért baj mert így. esély sincs lepattanóra és tuti megkontráznak belőle), 14 kihagyott büntető 26 %-os mutató.

Ugyanakkor mégis sikerült nyerni, egy ügyes, de még nem kellően rutinos ellenféllel szemben. – Mindenki hozzátette a magáét, 8-an szereztünk pontot, Birtalan Dávid a beállása után szerzett két nagyon fontos labdát és beütött egy okos faultot, Szekeres Pepe 2 perc 2 tripla. A többiek pedig pontban, lepattanóban és gólpasszokban (Váraljai Ricsi és Robotka főként, de Jávorszki Robi is adott kulcspasszokat), ami még fontos, hogy a dupla technikainál sem estünk össze, amikor Zalánt kifújták, a végén a letámadásnál sem adtuk el a labdát csak faultolni tudtak. Tudtunk váltani védekezésben a zónáról emberre majd másfajta zónára – fogalmazott Robotka.

Pest Megyei bajnokság B csoport  2. forduló

1. 11. 08. Csütörtök 20:00 Hatvan, Kodály

15 néző

Hatvan KK – DMTK Haraszti Sasok U21       78 : 73   (17-19, 22-17, 22-19, 17-18)

edző: Törőcsik Marcell

Az eredmény alakulása: 3. perc 6-4, 6.p. 11-13, 9.p. 15-7, 12.p. 19-20, 15.p. 30-27, 18.p.33-33,

22.p. 48-38, 25.p. 54-47, 28.p. 59-51, 32. p. 64-59, 35.p. 67-64, 38.p. 72-68, 40.p. 76-73

Kipontozódott: Tóth 35. perc, ill.: –

Büntetők: 19/5=26%  Vendégek: 28/14=50%

Faultarány: 23 (ebből 2 technikai) : 12