Jól ráéreztem, hogy tudja az ellen nagyon rutinos edzője, hogy zónázni fogunk, de látszott, hogy csak a 2-1-2-re készültek és nem igazán értették az ötszög zóna elleni játékot. A 3. negyed első felében próbálkoztunk a vegyes védekezéssel, hogy megfogjuk külön az ellenfél legjobbját, de ekkor előléptek a társai, jobb volt az eredeti – kezdi meg a Gödöllő elleni meccs részletezését Robotka Tamás.  – A félidőben „csak” 10 ponttal vezettünk 36-26 ide, mert kihagytunk a meccs egészében 7-8 pöcizős ziccert, kimaradt 9 büntető, a letámadás ellen 4-5 alkalommal eladtuk a labdát, kétszer nem vittük át 8 másodperc alatt, egyszer nem dobtuk be azt 5 másodperc, háromszor lejárt a támadóidőnk. Magunknak tettük nehézzé a végét 58-49 volt nekünk a 4. negyed elején és 3-4 perc alatt 62-61-re fordított az ellenfél, de innen egy 11-0-val lehoztuk a végjátékot – fogalmaz.

A játékos-edző szerint jó volt: Váraljai Ricsi és Kiss Jani labdafelhozatalai és persze a pontjaik, passzaik, Jani főleg az első félidőben szépen szedte a védőpattanókat. Tóth Zalán nagyon jó volt hátul kb. 25 lepattanó, és elől 33/9 ez bárhol kiemelkedő, Kiss Bencének különösen a legvégén szerzett két ziccere kellett nagyon, de összességében is hasznosan játszott elől és hátul is. Jávorszki Robi és Robotka jó néhány labdát szerezett és gólpasszt adott (meg kireklamáltam egy Technikait, amit Robi értékesített – 6 fővel próbált támadni a 2. negyed közepén a hazai csapat – ritkán látható ilyen kosárpályán). Bódi Máté és Morvai Dávid viszonylag kevesebbet volt bent, de ők is odatették magukat. Birtalan Dávid és Szekeres Pepe ezúttal nem kapott helyet a rotációban, de nagyon fontos volt a jelenlétük a faultproblémáink okán.

Összegezve: csapatként, egymásért küzdve, a hazai hátszélben is egymást biztatva sikerült nyerni egy harcos és gyors, de még relatíve rutintalan csapat ellen. A hiba mindig benne van a játékban, ami nagyon pozitív, hogy végig előrébb jártunk mi kontrolláltuk az eseményeket, és amikor rezgett a léc nem omlottunk össze, hanem meg tudtunk újulni. Úgy gondolom azok a csapatépítő meccsek, amikor egy nem rossz ellenfél ellen hibákkal tarkítva, de közös erővel sikerül nyerni, és ez ilyen volt – összegezte Robotka Tamás.

Pest Megyei bajnokság B csoport  8. forduló

1. 01. 17. Csütörtök 19:15 Gödöllő Petőfi Ált. Isk.

30 néző

Gödöllő SK – Hatvan KK 62 : 72  (11-18, 15-18, 21-19, 15-17)

játékos-edző: Robotka Tamás

Az eredmény alakulása: 3. perc 2-4, 6.p. 6-12, 8.p. 8-16, 13.p. 13-23, 15.p. 22-25, 18.p.26-28,

23.p. 32-39, 25.p. 35-41, 27.p. 40-50, 32. p. 49-58, 34.p. 55-60, 37.p. 62-61, 39.p. 62-69

Büntetők: 15/6=40%

Hazaiak: 13/7=54%

Faultarány: 15+1T : 18