Szerdán szakmai fórumot tartottak a DISZI-ben, ahol a szakképzéseket érintő változások és átalakulások voltak a középpontban. Az eseményt már negyedik alkalommal rendezték meg az intézményben, hogy a vállalkozások és egyéb szakmai érdekeltségek informatív előadásokat hallgassanak meg az őket érintő lehetőségekről. – Nagy szükség van arra, hogy a gazdálkodó szervezetek időről időre tájékoztatást kapjanak arról, hogy milyen előnyökkel jár az, ha gyakorlati helyszínt biztosítanak a diákoknak. A DISZI több mint 100 gazdálkodó szervezettel áll kapcsolatban, hogy a diákok megfelelő cégeknél tudjanak fejlődni, gyakorlati tudást szerezni – mondta Románné Kolozsi Mónika, igazgató.

A programon Horváth Richárd polgármester kiemelte: a DISZI hatékonyan és gyorsan tud reagálni a munkaerő piac változásaira, így amikor a befektetők őt megkeresik, büszkén ajánlja az iskolát, mely jó szakembereket képez a város fejlődő gazdaságába. – Itt épül Magyarország legnagyobb ipari park beruházása, amely több mint húsz milliárd forint. Jövő héten fogjuk átadni Varga Mihály miniszter úrral az új csomagolóanyag gyárat, egy nyomdaüzemet, és ugyancsak elindul még több nagy beruházás jövő év elején. Ezekhez a vállalatokhoz szükséges a jó szakemberek biztosítása, elengedhetetlen a városban történő hatékony szakképzés – közölte a városvezető.

Az eseményen Vitkóczi Marianna, a Heves Megyei Kereskedelmi és Iparkamara oktatási vezetője az iskola és a kamara kapcsolatáról tartott előadást, kiemelve, hogy mindkét fél célja az, hogy a jövőben egyre többen kapcsolódjanak be a szakmai képzésekbe és éljenek a bővülő lehetőségekkel. – A DISZI-ben lehetőség van arra, hogy a tanulók az érettségit egy széles szakmai megalapozással, egy szakmai tudással szerezzék meg, amely nagyon fontos eredmény. Többféle szakma közül lehet választani és sokféle módon áll rendelkezésére a diákoknak – közölte Vitkóczi Marianna.

A programon Turiné Szanyi Kinga bővebb tájékoztatást adott a vállalkozásoknak a gyakorlati képzés szabályairól, őket érintő előnyökről. – Ha egy vállalkozó gyakorlati időt és helyet biztosít a diákoknak, azzal számtalan előnyhöz juthat. Egyrészt nagy valószínűséggel a végzős diák a vállalkozásnál szívesen folytatná az útját mint új munkaerő, ezzel pedig csökken a munkaerőhiány is. Másrészt a szakképzési hozzájárulási adóját tudja egy bizonyos összeggel csökkenteni a cég. A térségben 100-120 vállalat folyamatosan fogad diákokat és biztosít számukra gyakorlati helyszínt – részletezte Turiné Szanyi Kinga.

Fotó: Albert Péter