Tavaly egy új versenyt hirdettek meg a városban: a Hatvani Félmaraton a hosszútávú futókat célozza meg. Korosztálytól függetlenül 10 és 21 km-en lehetett nevezni. Tartottak előzetes regisztrációt is, de az sem okozott problémát, ha valaki csak a helyszínen jelezte indulási szándékát. Az elmúlt évhez képest változás volt, hogy ezúttal a belváros utcáin zajlott a verseny: a Kossuth térről indulva, a Balassi Bálint úton át, érintve a Petőfi Sándor, Bajza, Báthori, Klapka, Dembinszky, Kertész, Szabadság, Nádasdy és Horváth Mihály utat is a kiindulási ponthoz érkeztek vissza. A nevezés szerint pedig ez 2 illetve 4 kört jelentett.

A bemelegítésre szükség volt a rajt előtt, mindenki erősen rákészült a távra. Szinte mindenki rövidnadrágban, pólóban, sportfelszerelésben indult, ám akadt olyan férfi versenyző is, aki félmeztelenül startolt el. Pernyész Balázs Bendegúz komolyan veszi a sportot, mindez az eredményén is meglátszik: a fiatal fiú elsőként teljesítette a 10 kilométeres távot. Azt mondja, volt egy kis holtpontja, de túllendült rajta. Jó érzésnek nevezte azt, hogy az ismerős hatvani utcákon futhatott.

A Hatvani Félmaraton felfutó ágban van, hiszen a tavalyihoz képest jóval többen indultak most, sőt, külföldről is érkeztek versenyzők erre az alkalomra.