A Grassalkovich-kastély díszterme adott otthont a Bach fesztiválnak. Az ország több pontjából csaknem ötven előadó és felkészítő tanár érkezett Hatvanba, hogy Johann Sebastian Bach-műveket szólaltassanak meg billentyűs, fúvós, ütős és vonós hangszereiken. A program a hatvani Kocsis Albert Zeneiskola kezdeményezésére jött létre. Az iskola igazgatója, Hargitai Géza kihangsúlyozta, az adventkor megrendezett barokk fesztivált szeretnék kiegészíteni a zenei eseménnyel, ezzel is bővíteni kívánják a város barokkzenei kultúráját. Magyarország huszonkét helyszínéről érkeztek fellépők az eseményre, hogy képviseljék magukat, zeneiskolájukat. A C-dúr szonáta volt a legnépszerűbb a fesztiválon. Többen is választották ezt, és különféle megközelítésben adták elő a C-dúr fuvolaszonáták sorában első helyen lévő Bach-művet. – Többek között, a Virtuózok döntős sztárja, Nánási Ádám eredeti hangolásban adta elő barokk furulyán, Székely Lea kiváló, ifjú virtuóz pedig vibrafonnal játszotta el a darabot – mondta a főszervező, majd hozzátette: míg a szólistákat korcsoportokra bontva osztják meg, addig kamarazenei produkciókban nem tesznek különbséget az életkorok szerint. A zenének a társadalomra gyakorolt hatását minősítik, a hangszerek fajtái nincsenek külön értékelve. – Azt kell eldönteni, mi mondd többet Bach-ról és a barokk zenéről: egy vibrafon, amely egy modern hangszer – nem is létezett, még csak nyomokban sem akkor – vagy éppen egy csembalójáték – ismertette Hargitai Géza az értékeléskor használt szempontokat.

A zongorajátékok is népszerűek voltak a fesztiválon. A tíz éves Kim Naomi számára a zene jelenti a világot. Véleménye szerint, a zene oldja a fájdalmat és fényt visz az emberek lelkébe. – Minél többet gyakorolok, annál inkább át tudom adni a közönségnek azt az örömöt, ami a szívemben van, amikor játszom – mutatta be a zenével való kapcsolatát a jászárokszállási művészeti iskola tanulója.

Hargitai Léna Ilona fiatal kora ellenére több éve játszik már zongorán, viszont a választott művet csembalóra írták, ezért úgy döntöttek tanárával, ezen a hangszeren adja elő Bach egyik prelúdiumát. Bár nagyon izgulósnak vallja magát, ennek ellenére úgy véli, sikerült megfelelően teljesíteni az előadása során. Az orgonajátékoknak pedig a belvárosi Szent Adalbert Római Katolikus templom hangszere és karzata biztosította a helyszínt és akusztikát.

A zsűri a muzikalitás, a barokk stílusjegyek alkalmazása és a technikai kivitelezés szempontok alapján értékelt. A Bach fesztiválon nem hirdetettek helyezetteket, csupán visszajelzést, egy lágyabb értékelést kaptak a fellépők. Hatvan most már évi két alkalommal is a barokk zene országos központjává válik.