A Honvéd sportcsarnokban játszotta soron következő meccsét az OKTAT60 HKSZSE. A felnőtt férficsapat már az első perctől irányítás alá vonta a Budapest Honvéd SE-t: támadásaikat sorra góllal zárták, a védekezésükön pedig csak néha tudott áthatolni az ellenfél. A félidőben 9:15-tel fordultak a csapatok. A második játékrész is jól alakult a hatvaniaknak: több alkalommal is 10 gólos különbséggel vezettek, a riválisok nem tudtak kibontakozni a magabiztos játékot mutató vendégek mellett. A végeredmény Budapesti Honvéd SE – OKTAT60 Hatvani KSZSE 25:32. Hegedűs József, a hatvaniak jobbszélsője szerint jó hangulatú volt a mérkőzés. – Már az elején nagyon jól kezdtük a találkozót. Folyamatosan mi vezettünk, ellenfelünk nem tudta átvenni a vezetést egyszer sem. Rengeteget készültünk az összecsapásra, aminek láthatóan meg is lett az eredménye. Úgy érzem, hogy nem volt esélye az ellenfelünknek, a győzelemre! – fogalmazott.

Kedves László, az OKTAT60 Hatvani KSZSE vezetőedzője a csapat összhangját méltatta. – Az első félidőben a védekezésünk újból olyan volt, amelyet megszokott a hatvani közönség. Az elején nem tudtuk a jobb kettes lövőjüket megfogni, de ezt egy cserével sikerült megoldanunk, és igazán ezzel tudtuk kihúzni a méregfogukat. Ennek is köszönhető, hogy sikerült több alkalommal is 10 góllal vezetnünk. Végig csapatként tudtuk irányítani a mérkőzést úgy, hogy mellette teret adtunk játékosainknak az egyéni tudásuk kibontakozására, mint például Major Attilának, Varjú Péternek, és Blazsek Milánnak. Az első pillanattól kezdve a végéig, a kezünkbe tartottuk a mérkőzést – értékelte Kedves László.

Az idei utolsó hazai mérkőzésüket a Budapesti Elektromos SE ellen játsszák december harmadikán, 16:00-kor.

Budapesti Honvéd SE – OKTAT60 Hatvani KSZSE 25:32 (9:15)
Helyszín: Budapest, Honvéd Sportcsarnok
Játékvezetők: Obermayer Balázs, Vindis Ferenc
Nézőszám: 60 fő
HKSZSE: Mészáros – Répási 3, Szarvas Ádám 2, Varjú 7, Vad, Blazsek 2, Horváth 2 (2)
Cserék: Kovács (kapus) Nagy 1, Ledacs-Kis 1, Borbély 7 (4), Major 3, Tihaméri 1, Hegedűs 2, Rutka 1, Tatár
Kiállítások: 18 ill. 12 perc
Hétméteresek: 8/8 ill. 10/6