0:36 A valasztas.hu alapján, az adatok 95,92 százalékos feldolgozottságánál, a Heves megye 3. számú választókörzetében Szabó Zsolt (Fidesz-KDNP) nyerte meg a választást. Így továbbra is ő marad a térség országgyűlési képviselője. A második legtöbb szavazatot Sneider Tamás (Jobbik) kapta.

Eredmény  98,98 százalékos feldolgozottságnál:

Sorszám A jelölt neve Jelölő szervezet(ek) Kapott érvényes szavazat % Képviselő
 2 Tóth Norbert LMP  1 575 3.0 %
 3 Tóth Norbert MSZP-PÁRBESZÉD  4 584 8.74 %
 4 Földi Dániel Jenő MEDETE PÁRT  86 0.16 %
 7 Jambrik Gézáné REND PÁRT  74 0.14 %
 8 Sneider Tamás JOBBIK  18 169 34.66 %
 9 Bakos János Ignác LENDÜLETTEL  39 0.07 %
 10 Galcsik Zsanett KÖSSZ  44 0.08 %
 11 Rézműves Róbert EU.ROM  27 0.05 %
 14 Marinka-Gonda Lilla KÖZÖS NEVEZŐ  0 0.0 %
 15 Forgó Miklós IRÁNYTŰ  27 0.05 %
 17 Kovács Rita CSP  241 0.46 %
 18 Szabó Zsolt FIDESZ-KDNP  26 952 51.41 %
 22 Kiss Gábor  45 0.09 %
 25 Déri Tibor MOMENTUM  483 0.92 %
 26 Erdős Mihály A HAZA PÁRTJA  79 0.15 %

 

 

Korábban írtuk:
A szavazókörök környékén nagy forgalomra kell számítani: ki gyalogosan, mások kerékpárral vagy autóval érkeznek. Nagy a szavazási hajlandóság, ezt már az első óra adatai is megmutatták. Hatvanban is mindenhol sorba kell állni, de így is csak pár percet vesz igénybe a folyamat. A 9 órai adatok alapján Heves megye 3-as számú körzetében 15,09 százalék ment el szavazni, az országos átlag pedig 13,17 százalék. Ami rekordmagas.

Lestyán Balázs feleségével érkezett meg 8 órakor a Vörösmarty Téri Óvodába. Az alpolgármester azt mondta: ő 1990 óta minden választáson részt vesz, fontosnak tartja, hogy kinyilvánítsa véleményét és erre buzdít mindenkit.

Szinyei András alpolgármester szerint demokratikus kötelességünk, hogy részt vegyünk az országgyűlési választásokon, így ő is minden alkalommal elmegy szavazni. Ahogy fogalmazott: ez a demokrácia ünnepe, akaratunkat, szándékunkat nyilvánítjuk ki. Úgy véli, erős kampány volt és az átlagnál magasabb részvételre számít.

Horváth Richárd polgármester a Daliban adta le voksát vasárnap délelőtt. Mint mondta: négyévente van lehetőségünk megválasztani azokat, akik méltók arra, hogy a nagyvilágban és a parlamentben képviseljenek minket. Mindenkinek el kell mennie szavazni, hiszen minél többen vesznek részt a választáson, annál inkább az ország véleményét tükrözi az eredmény.

Szikszai Márta, a helyi választási bizottság vezetője elmondta: a 11 órai adatok alapján a választókörzetben 31,11 százalék, míg a városban ennél is magasabb, több mint 33 százalék a részvételi arány. Eddig pedig semmiféle rendkívüli esemény nem történt.

A szavazási kedv ebéd után sem csökkent: a 15 órai adatok alapján választókörzetünkben 51.64 százalék ment el választani. Az utolsó, 18:30-as adatok szerint országosan 68,13 százalék voksolt, Heves 3. vk-ban ez a szám: 66,01 százalék.

Így szavazhatunk:

A választási iroda az év elején postázta az értesítéseket, hogy a választói névjegyzékben szereplő címzettek mikor és hol élhetnek választójogukkal.  Szavazni csak személyesen lehet, így április 8-án igazolnunk kell személyazonosságunkat. Ezt tehetjük érvényes személyigazolvánnyal, útlevéllel, vagy jogosítványunkkal, amihez feltétlenül szükséges a lakcímkártyánk. Ezt követően aláírjuk a névjegyzéket, majd megkapjuk a szavazólapokat.  Ezeken mindenképp szerepelnie kell hitelesítő pecsétnek. Két lapot kapunk: az egyiken a pártok országos listája, a másikon az egyéni jelöltek szerepelnek. Ez utóbbin, Hatvanban 15 név van.  Bár, egy visszalépés miatt, a Közös Nevező jelöltje mégsem indult, így az ő nevét áthúzták a lapon.

Alapelv a szavazás titkossága, a szavazófülkét nem kötelező használnunk. A szavazólapok helyes kitöltéséről egyébként minden szavazókörben tájékoztatókat helyez ki a választási iroda, ezeket a szavazás előtt tanulmányozhatjuk, hiszen a szavazólapok kinagyított mását is kihelyezik.

Érvényes szavazatnak a párt, illetve az egyéni jelölt nevénél a karikába betett két egymást metsző vonal számít.  Aki úgy érzi hibázott, az a szavazatszámláló bizottságtól új szavazólapot kérhet.

Az urnazárás után a szavazatszámláló bizottságok megkezdik a voksok ellenőrzését, a jegyzőkönyvek kiállítását. Az adatok 90-95 százalékának feldolgozása után várhatóan vasárnap éjjel a nem végleges eredményt nyilvánosságra hozzák.